Kukla Gösterileri
Kukla Gösterileri

1999 yılından itibaren geleneksel gösteri sanatlarına hizmet eden firmamızın sahibi Ümit Bağcı, kukla ve gölge oyunu sanatçılarının uluslar arası birliği olan UNIMA’nın Türkiye Milli Merkezi üyesidir. Kendisine, ayrıca, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, “somut olmayan kültürel miras taşıyıcıları” kategorisinde “kukla oynatıcısı” unvanı verilmiştir. Unutulmaya yüz tutmuş kukla sanatını ve Karagöz-Hacivat Gölge Oyunu’nu genç nesillere sevdirmek amacı ile yola çıkmış olan Ümit Bağcı, kuklada Arif Duygu Tansı, Karagöz-Hacivat Gölge Oyunu’nda ise Ramiz Balakin’den el almıştır.

Sütlaç Prodüksiyon olarak çocukları hem eğlendirmek hem de eğitmek amacı ile sahnelediğimiz kukla gösterilerimiz, geleneksel dokuyla modern öğeleri uyumlu bir şekilde birleştirmektedir. Kukla gösterileri için oluşturduğumuz ekibimizde oyun yazarı, kukla tasarımcısı, müzisyen ve dramaturg görev almaktadır.

Profesyonel ekibimiz tarafından her sene oyunlarımız yenilenmekte, çocukların eğitimlerine katkı sağlayacak içeriklerle zenginleştirilmektedir. Kukla oyunlarımızı, okullarda, kültür merkezlerinde, alışveriş merkezlerinde, festival ve şenliklerde seyredebilirsiniz.

Gösterilerimiz

Bilgi almak için yan tarafta bulunan formu doldurunuz.
Alaturka Dijital