Sütlaç Prodüksiyon, 1999 yılında kurulmuştur. Çocuklara yönelik organizasyon ve eğlence sektöründe faaliyet gösteren firmanın kurucusu, Ümit Bağcı’dır. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, “somut olmayan kültürel miras taşıyıcıları” kategorisinde, kendisine, “kukla oynatıcısı” unvanı verilmiştir.  Ümit Bağcı,  aynı zamanda, kukla ve gölge oyunu sanatçılarının uluslar arası birliği olan UNIMA’nın Türkiye Milli Merkezi üyesidir.

Sütlaç Prodüksiyon, geleneksel kukla tiyatrosunu ve gölge oyunu sanatını tanıtmak, yaygınlaştırmak ve gelecek kuşaklara aktarmak maksadıyla okullar, kültür merkezleri ve alışveriş merkezlerinde etkinlikler düzenlemektedir. Bu etkinlikler kapsamında çocuklar geleneksel kukla ve gölge oyunu kahramanlarımızı tanımakta, hayata dair pek çok konuyu eğlenerek öğrenmektedirler.

Sürekli kendini geliştirme ve başarıyla ilerleme hedefi doğrultusunda hareket eden firma, TRT Çocuk kanalıyla yapılan lisans anlaşması neticesinde, bu kanalda yayınlanan Kardeşim Ozi, Pırdino, Arda ile Ceren, Maysa ve Bulut isimli sevilen çizgi filmlerin sahne gösterilerini gerçekleştirmektedir.

Sütlaç Prodüksiyon, çocukların ilgi alanlarını dikkate alarak etkinlik yelpazesini genişletmiş, çocuk tiyatroları, yapım atölyeleri, maskotlu çocuk gösterileri, şişme oyun grupları, piknik organizasyonları ve alışveriş merkezi etkinliklerini bünyesine katmıştır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi özel gün ve haftalarda zengin içerikli çocuk şenlikleri düzenlemekte, Ramazan ayının çocuklar tarafından anlamlı ve güzel değerlendirilebilmesi için de Ramazan etkinlikleri hazırlamaktadır. Bu etkinliklerde geleneksel sahne sanatlarımızın tanıtımına önem vermekte, Karagöz-Hacivat Gölge Oyunu, Kavuklu - Pişekar, Aşuk ile Maşuk, orta oyunu ve meddah gibi seyirlik halk oyunlarımızın çocuklarla buluşmasını sağlamaktadır.

2019 senesinde, 20. yılına basan Sütlaç Prodüksiyon, bundan sonra da seyircileriyle birlikte büyümeye devam edecektir. Bugüne kadar yapmış olduğumuz organizasyonlarla ilgili referanslara ve görsellerimize sitemizden ulaşabilirsiniz. Her türlü organizasyonlarınızda gülen yüzlerle buluşmak dileğiyle…

Bilgi almak için yan tarafta bulunan formu doldurunuz.
Alaturka Dijital